varna
تور بلغارستان شهریورماه 96
آگوست 26, 2017
baku
تور باکو شهریور ماه 96
آگوست 26, 2017

جمهوری قزاقستان یکی از کشورهای بزرگ آسیای مرکزی است. این کشور بزرگترین کشور محصور در خشکه است که مساحت آن به ۲۷۱۷۳۰۰ کیلومتر مربع می‏رسد و از لحاظ وسعت، تقریباً پنج برابر افغانستان و نهمین کشور بزرگ در دنیا است. حدود اربعه کشور قزاقستان به ترتیب ذیل است: از شمال با روسیه، از شرق با جمهوری خلق چین، از جنوب به کشورهای قیرغزستان و ازبکستان، از جنوب‏‌غربی با کشور ترکمنستان از شمال‏‌شرقی به سواحل دریای خز هم سرحد است. تقریباً ۹۰ درصد خاک قزاقستان را دشت تشکیل می‏دهد و آب و هوای آن به نسبت میزان پایین بارندگی، خشک است. قزاقستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، دارای زمستان فوق‏‌العاده سرد و برف‏گیر است. دریاچه‌‏های مهم آن عبارت‏‌اند از: دریاچه بالخاش، دریاچه زایسان، رود اورال، سیر دریا، رود ایرتیش، رود چارین و رود ایلی.

واحد پول قزاقستان، تنگه (Тенга) است و زبان رسمی قزاقستان، زبان قزاقی و زبان روسی است. مهم‏‌ترین شهرهای قزاقستان عبارت اند از: آستانه، آلماتی، کاراگاندا، شیمکنت، آکتاو، آتیراو. بر اساس گزارش «وب‏گاه کمیته آمار قزاقستان» در سال ۲۰۱۰، کل جمعیت قزاقستان ۱۶۰۳۶۱۰۰ (شانزده میلیون و سی‌‏و‏شش هزار و یکصد نفر) است. طبق آمارهای غیر رسمی، ۶۳ درصد جمعیت قزاقستان قزاق، ۳۳ درصد روس و متباقی ملیت‌‏های دیگر است. در قزاقستان بیشتر از صد ملیت زندگی می‏‌کنند. اسلام و مسیحیت بیشترین پیرو دارند؛ اما سیستم سیاسی دولت سکولار است و بنابراین، نام رسمی قزاقستان «جمهوری قزاقستان» است.

در قزاقستان، حدود ۱۵۰ مرکز آموزشی عالی وجود دارد. همچنین، در این کشور ۲۰ مرکز برای شناسایی استعدادهای درخشان تأسیس شده است. سیستم آموزشی در آموزشگاه‌‏های قزاقستان، جدیدترین سیستم آموزشی جهانی یعنی سیستم بالون (Балоньская система) است. «از ویژگی‏ فعالیت‏‌های دانشگاهی در قزاقستان، توجه به امور فرهنگی و فوق برنامه‌‏ای است. دانشجویان ضمن فراگیری علوم، می‌‏توانند در رشته‏‌های تخصصی و تجربه‌‏های هنری دلخواه، شامل شوند. برنامه‏‌های جذاب مسابقات هنری از جمله موسیقی، رقص، نمایش، آواز خوانی، مسابقات ورزشی و… از فعالیت‌‏های روزمره دانشگاهی است.»

 

تورقزاقستان شهریور ماه 96

تورقزاقستان شهریور ماه 96

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما: 02188170331