کریسمس را در تایلند باشیم قسمت دوم
ژانویه 2, 2018
موزه های تاریخ سیاسی روسیه
ژانویه 3, 2018

هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون با قدمتی ۹۸ ساله، جزو مشهور‌ترین هتل‌های جهان هستند. با نکست هالیدی همراه باشید تا بیش‌تر با این هتل‌ها آشنا شویم.

 

هتل‌های زنجیره‌های هیلتون که به صورت دقیق‌تر با نام Hilton Hotels & Resorts به معنی هتل‌ها و اقامتگاه‌های هیلتون شناخته می‌شوند، جزو قدیمی‌ترین و مشهور‌ترین برند‌های هتل در جهان هستند. اولین هتل هیلتون، در سال ۱۹۱۹ یعنی ۹۸ سال پیش تاسیس شد. به این صورت که شخصی با نام کنراد هیلتون، در این سال یک هتل با نام هتل مابلی در منطقه سیسکو واقع در تگزاس آمریکا خریداری کرد و این شروعی بر آغاز فعالیت هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون بود.

 

 

با این حال این هتل پس از اینکه توسط کنراد خریداری شد، با همان نام قبلی به فعالیت ادامه داد و اولین هتلی که با نام رسمی هیلتون شناخته می‌شود، هتل دالاس هیلتون است که در سال ۱۹۲۵در منطقه دالاس تگزاس تاسیس شد. در حال حاضر، بیش از ۵۷۰ هتل مختلف در سراسر با نام دقیق هتل هیلتون فعالیت می‌کنند و این هتل‌ها، در ۶ قاره و بیش از ۸۵ کشور جهان قرار دارند. با این حال مجموعه هیلتون از بیش از ۴ هزار ۶۰۰ بنای مختلف در سراسر جهان سود می‌برد که برخی از آن‌ها را خریداری کرده، برخی را مدیریت کرده و برخی را هم شریک است. جالب است بدانید که این مجموعه‌ها سالانه چیزی در حدود ۱۴۰ میلیون نفر را میزبانی می‌کنند.

 

مقر اصلی و مدیریتی هتل‌های هیلتون، تا سال ۲۰۰۹ در منطقه بورلی هیلز کالیفرنیا بود ولی در آن سال، مدیران مجموعه تصمیم گرفتند تا مقر مدیریتی را به منطقه مک‌لین واقع در ویرجینیا منتقل کنند. همچنین برند این مجموعه تا سال ۲۰۱۰ «هتل‌های هیلتون» بود که در اواخر این سال به «هتل و اقامتگاه‌های هیلتون» تغییر نام پیدا کرد و لوگو آن نیز دست‌خوش تغییراتی شد.

 

 

مجموعه هتل‌های هیلتون از آنجایی که در کشور‌های مختلفی در سراسر جهان فعالیت می‌کنند، گاهی صحنه حواشی و اتفاقات جالبی نیز بوده‌اند؛ برای مثال در ماه سپتامبر ۱۹۷۵ طی بمب‌گذاری‌ای که در لابی هتل هیلتون لندن صورت گرفت، دو نفر کشته شده و ۶۳ نفر زخمی شدند! یا در مثالی دیگر، پس از اتمام ساخت هتل هیلتون بیروت، قرار بود این مجموعه رسما از ماه آوریل ۱۹۷۵ کار خود را در این شهر آغاز کند ولی دقیقا در همان تاریخ جنگ داخلی لبنان آغاز شد و همین کافی بود تا این هتل نه تنها افتتاح نشود، که در جریان جنگ آسیب هم ببیند تا جایی که این بنا همیشه متروکه باقی ماند و در اواخر دهه ۹۰ میلادی هم رسما تخریب شود! البته بعدها هیلتون هتلی در بیروت ساخت که هنوز هم به فعالیت ادامه می‌دهد. ترور یوسف صبایی، روزنامه‌نگار مشهور مصری در شعبه قبرس این هتل، آخرین سخنرانی جان اف کندی، رییس جمهور آمریکا، در شعبه هیلتون فورت هیلتون و ساخته شدن فیلم Blue Hawaii در شعبه هاوایی این هتل هم از دیگر اتفاقاتی هستند که هتل‌های هیلتون میزبان آن‌ها بوده است.

 

 

به‌علاوه مجموعه هتل‌های هیلتون، تعدادی رکورد جالب نیز به نام خودشان ثبت کرده‌اند؛ برای مثال هیلتون در سال ۲۰۰۹ بلند‌ترین هتل کانادا را با ۵۸ طبقه در نزدیکی منطقه نیاگارا تاسیس کرد و در سال ۲۰۱۶ هم این برند هتل هیلتون ان دیامنا را در کشور چاد افتتاح کرد که اولین هتل این برند در این کشور بود و چاد را به صدمین کشوری تبدیل کرد که هیلتون در آن ساخت و ساز می‌کند. هیلتون همچنین قرار است در سال ۲۰۱۸، هتلی در بنگلادش هم افتتاح کند که توسط مصطفی خالید پلاش طراحی شده است. همچنین در کشور‌های محبوب میان ایرانی‌ها هم هیلتون هتل‌های خوبی دارد؛ برای مثال هتل استانبول هیلتون برای افرادی که به دنبال تور ترکیه هستند مناسب است یا هتل مالزی هیلتون هم جزو گزینه‌های خوب برای افرادی است که از تور مالزیاستفاده می‌کند. هتل مسکو هیلتون یا هتل دبی این برند هم از دیگر هتل‌های هیلتون در کشور‌های محبوب بین ایرانی‌ها هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما: 02188170331