موزه های تاریخ سیاسی روسیه

هتل های زنجیره ای هیلتون
ژانویه 3, 2018
پیشنهاد آرسان سیر هتل paloma pasha در شهر کوش آداسی
ژانویه 7, 2018

موزه‌ی تاریخ سیاسی روسیه یکی از جاذبه‌های گردشگری مسکو است و در سفر به این شهر نباید شانس بازدید از آن را از دست داد. با معرفی این موزه، با نکست هالیدی همراه باشید.

 

وظیفه‌ی موزه‌ی تاریخ سیاسی روسیه این است که تاریخ سیاسی این کشور را از گذشته تا به امروز ترسیم کند. مجموعه‌های (کالکشن‌های) این موزه همیشه به‌روز می‌شود و مرتبط با عنوان موزه است. ساختمانی که موزه در آن واقع شده، به خودی خود، نقش مهمی در تاریخ این کشور ایفا کرده است. این عمارت هنری جذاب، در ابتدا برای Mathilda Kshesinskaya، رقصنده اول باله ساخته شد. این ساختمان در Mariinskiy قرار دارد و قبل از انقلاب روسیه ساخته شده است.

 

 

طراح این بنا، الکساندر فون گوهن بود؛ ساخت این عمارت در سال ۱۹۰۶ پایان یافت. طراحی نامتقارن آن، از چندین اتاق پذیرایی با باغ زمستانی و تالار گرد تشکیل شده است. در قسمت بیرونی، پنجره‌هایی در ابعاد مختلف، دیوارها را با مواد مختلفی از جمله گرانیت، آجر، majolica  (نوعی کاشی) و فلزات تزئینی پوشانده‌اند.

 

در سال ۱۹۱۷، این ساختمان توسط بلشویک‌ها تصاحب و به مقر آن‌ها در شهر تبدیل شد. این عمارت به مرکز فعالیت‌های انقلابی این گروه تبدیل شد و لنین، پس از ورود خود به شهر، از یکی از بالکن‌های این ساختمان، سخنرانی تاریخی خود را ایراد کرد. بعدها این بنا به دست چند سازمان دیگر افتاد و سرانجام  در سال ۱۹۵۷، آن را به موزه‌ی انقلاب تبدیل کردند.

 

این نمایشگاه بر اساس مجموعه‌ی موزه‌ی انقلاب (که اکنون از بین رفته است) ایجاد شده است که شامل آثار و اشیایی است که توسط کسانی که در انقلاب نقشی کلیدی داشتند، (البته بسیار قبل‌تر از تشکیل موزه) جمع‌آوری شده است؛ از این آثار می‌توان به دارایی‌های خود این افراد مهم، پوسترها، اسناد، جزوه‌ها و آگهی‌های دوران انقلاب اشاره کرد. از مهم‌ترین آثار به نمایش‌درآمده در این موزه می‌توان به متعلقات سیاستمداران، دولتمردان، دانشمندان و رهبران نظامی از لیبرال سرگئی ویت (قرن ۱۹)، نیکولاس دوم، لنین، گورباچف و یوری گاکارین اشاره کرد.

 

 

در ابتدای دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی، این موزه به موزه‌ی سیاسی تغییر نام داد و اشیایی که در آن به نمایش گذاشته شده بودند، اساسا بازنگری کلی در موردشان صورت گرفت تا آنچه که در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود، بیشتر بر بخش تاریخ مخفی اتحاد جماهیر شوروی تاکید کرده و رویکرد جدیدی داشته باشد که در آن، بدون در نظر گرفتن احساسات تعصب‌آمیز، حقیقت را حتی در مورد تاریخ اخیر بازگو کند. این موزه، شامل مجموعه‌ی بزرگی است که از آثار مربوط به سلطنت کاترین بزرگ (نیمه‌ی دوم قرن ۱۸) گرفته، تا شرایط سیاسی روسیه‌ی معاصر را دربر می‌گیرد. در این موزه حدود ۵۰۰ هزار اثر به نمایش گذاشته شده است و در آن می‌توانید مجموعه‌ای غنی از اسناد اصلی شامل حکم امضاشده از ناپلئون و مکاتبات میخائیل گوباچوف را به تماشا بنشینید. علاقه‌مندان به تاریخ روسیه که در تور روسیه و تور مسکو شرکت می‌کنند، حتما سری به این بزنند.

 

تاریخ معاصر نیز در این موزه به وسیله‌ی آثاری همچون دوربین فیلم‌برداری که توسط میخائیل گورباچوف استفاده شده تا با آن در کودتای اوت ۱۹۹۱، پیام خود را به ملت ضبط کند، به تصویر کشیده شده است؛ اینجا همچنین می‌توانید قطعه‌ای از دیوار برلین و برخی آثار منحصر به فرد دیگر را پیدا کنید.

 

 

این موزه پنج‌شنبه‌ها و دوشنبه‌های آخر هر ماه بسته است و روزهای دیگر می‌توانید از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر از آن بازدید کنید؛ در این موزه، آخرین پذیرش بازدیدکننده در ساعت ۵ عصر انجام می‌پذیرد.

 

جام جهانی ۲۰۱۸ نزدیک است و بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال، قصد دارند در تور جام جهانی روسیه شرکت کنند؛ این خود فرصتی است که این امکان را تماشاگران فراهم می‌کند که هم به تماشای بزرگ‌ترین رخداد فوتبال جهان بروند، هم از جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی روسیه بازدید کنند. قیمت تورروسیه، هتل‌های روسیه و هتل‌های مسکو را می‌توانید با مراجعه وب‌سایت نکست هالیدی، مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما: 02188170331