مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

کریسمس در دبی (قسمت دوم)
کریسمس در دبی (قسمت دوم)
دسامبر 21, 2017
پکیج تور استانبول دی ماه 96
دسامبر 24, 2017

مسکو میزبانی 12 مسابقه جام جهانی در 2018 FIFA که شامل بازی‌های افتتاحیه و فینال می‌باشد را برعهده دارد و نمونه‌ای واقعی از شهری است که هرگز نمی‌خوابد. اگر می‌خواهید با تور روسیه آشنا شوید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

 

طرفداران روسیه برای سفر به این شهر برای جام جهانی 2018 برنامه‌ریزی می‌کنند تا به آنجا رفته و ریتم دیوانه‌کننده این شهر 12 میلیون نفری را احساس کنند، این در حالی است که می‌توانند ترکیبی بی‌نظیر از دوره‌های تاریخی، فرهنگ‌ها و چیزهایی که می‌توانند انجام دهند را نیز تجربه کنند.
در پایتخت روسیه، می‌توانید آسمان‌خراش‌های مدرن منطقه شهری مسکو را در کنار ساختمان‌های بزرگ دوره استالین، معماری قرن نوزدهم و حتی در برخی نقاط بقایای کلبه‌های چوبی قدیمی که هنوز سرپا هستند را نیز ببینید.
راه‌های مختلفی برای سفر در طول مسابقات در مسکو وجود دارد. برای مثال، می‌توانید برای کشف گنجینه‌های تزار و امپراطورهای روسیه از کاخ بسیار مشهور کرملین دیدن کنید، به بالای یکی از هفت آسمان‌خراشی که استالین در شهر ساخته بروید، برای دیدن یک پناهگاه جنگ سرد به زیر زمین بروید یا به تماشای یک منظره از میدان جنگ معروف بین روسیه و فرانسه در سال 1812 در نزدیکی بوردوینو بروید.
بسیاری از کارخانجات ساخته شده در اتحاد جماهیر شوروی برای نمایشگاه‌های هنری و مراکز تفریحی استفاده می‌شوند. حتی پارک‌های بازسازی شده شهر هم هنوز حال و هوای قرن بیستم خود را حفظ کرده‌اند. برای مثال، مرکز نمایشگاه VDNK که اخیرا مدرنیزه شده است، نشانه‌های خاص جمهوری شوروی سابق را حفظ کرده است، در حالی که در مرکز زمینه‌ها یک کپی از راکت واستوک که یوری گاگارین با آن به فضا رفت و تبدیل به اولین انسانی شد که به فضا رفته وجود دارد.

 

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

 

سرمایه سبز
نسل‌های مختلف افراد ساکن مسکو برای رهایی از استرس روزانه و ورزش به پارک گورکی در ساحل رودخانه “مسکوا” می‌روند. امروزه این پارک یکی از مدرن‌ترین پارک‌های تفریحی جهان است، اما هرگز تاریخچه چند قرنی خود را از دست نداده است. با توجه به میزان فضای سبز در پایتخت روسیه، مسکو در واقع سبزترین شهر اروپا محسوب می‌شود.
مترو یک وسیله حتمی برای حمل و نقل در مسکو است، حتی وقتی می‌خواهید در زمان بازی‌های 2018 مسکو به استادیوم بروید. البته استفاده از مترو صرفا به دلیل ترافیک در جاده‌ها نیست؛ بلکه به این دلیل هم هست که هر ایستگاه مترو در مسکو خود یک اثر هنری است. حتی قطارها هم می‌توانند یک منظره باشند؛ برای مثال، واگن‌هایی که به طور خاص با وسایل هنری یا شعر تزئین شده‌اند و در شبکه می‌چرخند. در دسامبر 2016، یک قطار به رنگ‌های جام ملت‌های فیفا 2016 رنگ آمیزی شد.
تعداد زیادی از مسافرین می‌توانند از این قطارها لذت ببرند، زیرا مترو – شریان اصلی حمل و نقل مسکو – می‌تواند سالانه نزدیک به 2.5 میلیارد نفر را جابجا کند. با این حال، توصیه می‌شود که سفرهای تفریحی‌تان را به فاصله یک ساعت برنامه‌ریزی کنید.

 

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

 

سرگرمی مناسب هر سلیقه
یکی از چیزهایی که در مسکو مشکل نخواهد بود یافتن مکانی برای جشن گرفتن پیروزی تیمتان است. پایتخت روسیه کافه‌ها، رستوران‌ها و باشگاه‌های بسیار زیادی دارد. زندگی شبانه در اینجا هرگز تعطیل نمی‌شود.
پونتوس ورنبلوم، CSKA مسکو و مدافع سوئدی در یک مصاحبه با FIFA.com گفت: ” هر کسی می‌تواند در مسکو چیزی مناسب سلیقه خود پیدا کند: رستوران، تفریحگاه، فوتبال یا موزه. این شهر واقعا هیچ وقت نمی‌خوابد.”
شما می‌توانید در طول شبانه روز در این شهر همیشه فعال قدم بزنید و یا با تراموا بر روی رودخانه مسکوا سفر کنید.
اخیرا، سرگرمی‌های جدید و غیر معمولی در مسکو رونمایی شده‌اند. مراکز واقعیت مجازی، دخمه‌های وحشت، باشگاه‌های سرگرمی زیرزمینی، محوطه تیراندازی، موزه‌های بازی‌های جنگی شوروی و مأموریت‌های به اصطلاح فرار که در میان مردم مسکو محبوب شده است. در مورد دوم، شما برای یک ساعت در یک اتاق حبس می‌شوید و باید راهی برای خروج از ساختمان پیدا کنید، درست مانند بازی‌های ویدیویی اما در زندگی واقعی.

 

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

مسکو و تفریحاتی که میتوان انجام داد

 

البته امکان دیدن و امتحان کردن همه چیز در این شهر وجود ندارد. فقط یادتان باشد بازدید از میدان سرخ را از دست ندهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما: 02188170331