سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

بهترین غذاهای خیابانی استانبول
ژانویه 9, 2018
معروف ترین مسیر های پیاده روی آنتالیا
ژانویه 10, 2018

اگر قصد دارید بازی‌ها را علاوه بر مسکو در شهرهای دیگر مثل سنت‌پترزبورگ ببینید پیشنهاد ما تور روسیه و تور سنت پترزبورگ است. با نکست هالیدی همراه باشید.

 

سنت پترزبورگ با دیگر شهرهای جهان متفاوت است: تاریخ، اسطوره‌ها و معماری در اینجا با طبیعت شمالی و زندگی شهری معمولی ترکیب شده است.

 

نام این شهر در طول صد‌سال گذشته چهار بار تغییر کرده است. نام این شهر قبلا پتروگراد و لنینگراد بود، و نام “سنت پترزبورگ” از لغت‌نامه لاتین – هلندی آمده است. شهروندان ترجیح می‌دهند شهر خود را با اسم پیتر نام ببرند.

 

سنت پترزبورگ امروز، که در ساحل خلیج فنلاند و در دهانه رودخانه نوا واقع شده است، 1403 کیلومتر مربع مساحت دارد و به 18 منطقه تقسیم می‌شود. براساس آمار سال 2017، جمعیت این شهر 5281579 نفر است.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

سنت پترزبورگ در تعداد پل‌ها، و تعداد کانال‌ها و جزایر رتبه اول اروپا را دارد. در این شهر 64 رودخانه، 48 کانال، 34 رودخانه، 160 کیلومتر مسیر خاکی و 800 پل وجود دارد.

 

جایی در جهان وجود ندارد که اشیاء فراوانی از معماری نئو کلاسیک، اکولتیک، مدرن، و یکپارچه در کنار هم وجود داشته باشد. در سنت پترزبورگ، خانه‌های مسکونی سنگی از پیش از انقلاب حفظ شده اند – حدود 15هزار ساختمان. مرکز اصلی شهر یک موزه فضای باز است. از کانال آبوودنی گرفته تا رودخانه بولشایا نوکا و از الکساندر نوسکی لاورا گرفته تا بندر تجاری، شهر تصویر قبل از سال 1917 را حفظ می‌کند.

 

سنت پترزبورگ اغلب به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه شناخته می‌شود. مرکز تاریخی آن در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در میان مشاهیر معروف این شهر آرمیتاژ، تئاتر مارینسکی، کانستکارمرا، قلعه پل و پیتر، کلیسای سنت ایزاک، و غیره که بیش از 200 موزه، 70 تئاتر، 50 سینما و 1100 کتابخانه باز و قابل استفاده در سنت پترزبورگ هستند می‌توان نام برد. پس از بررسی المان‌های اصلی شهر می‌توانید به پتروف و پوشکین بروید و در فضای دوران تزار روسیه قرار بگیرید.

 

سنت پترزبورگ در سال 2016 توسط جوایز جهانی سفر به عنوان بهترین مقصد توریسم اروپا معرفی شد.

 

آب‌و‌هوا

 

دمای هوا در سنت پترزبورگ در ماه ژوئن در روز 20+ و شب 11+ درجه و در ماه ژوئیه در روز 22+ و شب 13+ درجه است. آب و هوا در سنت‌پترزبورگ ناپایدار و قابل تغییر است، بنابراین امکانات کامل به همراه داشته باشید: کرم ضد‌آفتاب، ژاکت، بادگیر، و یک جفت کفش ضد‌آب.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

حمل‌و‌نقل عمومی

 

رفت‌و‌آمد به فرودگاه

 

فرودگاه پالکوو سنت‌پترزبورگ در 20 کیلومتری جنوب مرکز شهر و 10 کیلومتری نزدیک‌ترین ایستگاه مترو مسکوفسکایا واقع شده است. شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های اکسپرس شماره 39 (اولیتسا کوستیوشکو به پالکوو)، e39 (اولیتسا گاستلو به پالکوو) و مینی‌بوس شاتل K39 (ایستگاه متروی مسکوفسکایا به پالکوو)، از ترمینال فرودگاه جدید به شهر بروید. کرایه بین 28 تا 40 روبل است. این اتوبوس‌ها از ساعت 5:25 صبح تا 00:20 نیمه‌شب و با فواصل حرکت 25 تا 30 دقیقه‌ای کار می‌کنند. این اتوبوس‌ها و مسافربرها از یک ایستگاه در مقابل درب خروجی پروازهای ورودی (اگر می‌خواهید به شهر بروید)، یا بیرون ایستگاه مترو مسکوفسکایا (اگر می‌خواهید از شهر به فرودگاه بروید)، استفاده می‌کنند.

 

شما می‌توانید از غرفه تاکسیرانی تاکسی پالکوو در فرودگاه درخواست تاکسی کنید. غرفه‌های تاکسی پالکوو در قسمت تحویل محموله و لابی ورودی وجود دارد. در بیرون درب فرودگاه هم کیوسک‌های تاکسیرانی وجود دارد. وقتی در تاکسی پالکوو یک تاکسی سفارش می‌دهید می‌توانید با کارت بانکی خود آن را پرداخت کنید، یا در پایان سفر به راننده پول نقد پرداخت کنید. هزینه سفر با تاکسی به داخل شهر حداقل 600 روبل می‌باشد. برخی از تاکسی‌ها امکان پرداخت با کارت در ماشین را هم دارند. اما معمولا نباید روی آن حساب کنید: اول از اپراتور بپرسید.

 

معمولا چند راننده تاکسی آزاد در نزدیک درب ترمینال ورودی وجود دارد که سفر به شهر را با قیمت بسیار بالاتر از حد متوسط پیشنهاد می‌دهند.

 

شما باید حرکت به سمت فرودگاه خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که حداقل سه ساعت قبل از پروازتان در فرودگاه باشید. این برای اطمینان از داشتن زمان کافی در صورت وجود ترافیک سنگین در مسیر خروجی شهر است.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

مترو

 

ایستگاه های مترو سنت پترزبورگ با علامت تجاری M مشخص شده‌اند. ایستگاه‌های مترو در ساعت‌های مختلف بین 5:30 و 7:00 صبح باز هستند و بین نیمه‌شب تا 1:05 صبح بسته هستند. در طول فصل ناوبری، از 30 آوریل تا 15 نوامبر، هنگامی که پل‌های شهر باز می‌شوند تا کشتی‌ها از آن عبور کنند، در روبروی رودخانه، بین ایستگاه‌های ادمیرالتیسکایا و اسپرتیونایا، یک ایستگاه مترو وجود دارد که برخی شب‌ها باز است.

 

این ایستگاه مترو در شب‌های جمعه و شنبه و شب‌های تعطیلات (به جز تعطیلاتی که تمام ایستگاه‌های مترو به صورت 24 ساعته باز هستند) از ساعت 1:00 تا 3:00 صبح کار می‌کند.

 

پنج خط متروی سنت پترزبورگ تمام مرکز (به استثنای کلیسای جامع اسمولنی و محله اپرا مارینسکی) و بیشتر حومه‌ها را پوشش می‌دهند. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به استادیوم سنت پترزبورگ، کرستوفسکی اوستروف است.

 

ایستگاه‌ها در مترو تنها به زبان روسی اعلام می‌شوند، اما نقشه‌ها و علامت‌ها در مترو به دو زبان روسی و انگلیسی هستند. شما برای سوار‌شدن به مترو می‌توانید یک بلیط سکه‌ای (45 روبل) یا یک کارت پلاستیکی قابل استفاده مجدد خریداری کنید. کارت‌های اعتباری فعال پی پس در همه ایستگاه‌ها پذیرفته می‌شوند.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

قطارهای رفت‌و‌آمدی

 

در هر ایستگاه راه‌آهن سنت پترزبورگ، قطارهای رفت‌و‌آمدی الکتریکی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به حومه دسترسی یابید. قطارها از صبح زود تا نیمه‌شب حرکت می‌کنند. برای رفتن به مکان‌هایی مانند رپینو، زلنوگورس یا وایبورگ از ایستگاه راه‌آهن فینلاندسکی ووکزال استفاده کنید. اگر مقصد شما پیترهوف، اورانینباوم یا گاتچینا است، از ایستگاه بالتیسکی ووکزال استفاده کنید. قطارهای به مقصد پوشکین یا پاولوفسک از ویتبسکی ووکزال حرکت می‌کنند. تمام قطارها به طور دقیق کار می‌کنند. بلیط‌های منظم را باید در ایستگاه خریداری کنید. بلیط‌های قطار اکسپرس در وب‌سایت راه‌آهن روسیه موجود است و شما از این نظر در تور روسیه با مشکلی برخورد نخواهید کرد.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

اتوبوس‌ها، اتوبوس‌های برقی و تراموا

 

اکثر خطوط اتوبوس برقی در مرکز شهر هستند. در عوض، خطوط تراموای کمی در مرکز شهر وجود دارد. اکثر آن‌ها را در بالای شهر می‌بینید. حمل‌و‌نقل عمومی روی زمینی از ساعت 5:30 صبح تا نیمه‌شب انجام می‌شود. ایستگاه‌های اتوبوس و اتوبوس‌های برقی با حرف “A” برای اتوبوس و حرف “Ш” برای اتوبوس‌های برقی مشخص شده‌اند، که در کنار جاده بر روی شیشه ایستگاه‌های اتوبوس هم نمایش داده می‌شوند. ایستگاه‌های تراموا با حرف “T” مشخص شده‌اند، که از کابل‌های الکتریکی بالای ترامواها آویزان هستند. برخی از ایستگاه‌های تراموا “جزایر عابر پیاده” دارند.

 

هزینه استفاده از حمل‌و‌نقل روی زمینی برای هر سفر 40 روبل است. شما می‌توانید به فروشنده بلیط یا راننده اتوبوس پول نقد بپردازید. وقتی که از یک کارت سفر الکترونیک یا یک زنجیره کلید پودوروژنیک استفاده می‌کنید، برای هر سفر 31 روبل یا کمتر خواهید پرداخت. ایستگاه‌های اتوبوس و اتوبوس‌های برقی معمولا صفحه نمایشی دارند که مسیر و برنامه سفرها را نمایش می‌دهند.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

اتوبوس‌های مارشروتکا

 

این مینی‌بوس‌ها با درخواست مسافران متوقف می‌شود. آن‌ها در سراسر شهر و مناطق حومه مسیرهای ثابتی دارند. برای مثال در تور سنت پترزبورگ، برای سفر به کرونستادت می‌توانید در ایستگاه مترو استارایا درونیا یا چرنایا رچکا سوار یک مارشروتکا شوید. مارشروتکاها به سمت حومه پیترهاف و استرلنا از ایستگاه‌های مترو لنینسکی پراسپکت و پراسپکت ورترانوف حرکت می‌کنند. برای رفتن به پوشکین یا پاولوفسک، می‌توانید در ایستگاه مترو مسکوفسکایا سوار مارشروتکا شوید. کرایه آن‌ها حدود 45 روبل است. در مینی‌بوس شما به راننده پول نقد پرداخت می‌کنید. همچنین می‌توانید از کارت پودوروژنیک استفاده کنید. اما کارت‌های اعتباری مورد قبول نیستند.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

تاکسی

 

سنت پترزبورگ حرفه‌ای بودن روز‌افزون خدمات تاکسیرانی خود را به اینترنت موبایل و اپلیکیشن‌های موبایل مدیون است. تاکسی‌های سنت پترزبورگ معمولا زرد هستند، که روی سقف آن‌ها نشانه‌های تاکسی قرار دارد. تمام رانندگان تاکسی تلفن‌های هوشمند یا تبلت دارند. وقتی شما از طریق سرویس موبایل یک تاکسی می‌گیرید، زمان انتظار بین 5 تا 20 دقیقه است.

 

که در آن اینترنت تلفن‌همراه در دسترس نیست، شما می‌توانید برای درخواست یک خودرو از قدیمی‌ترین خدمات تاکسی در شهر با شماره تلفن 3120022 (812) 7+ تماس بگیرید. احتمالا باید در این مورد پول نقد بپردازید. نرخ متوسط برای هر کیلومتر 30 روبل است.

 

اما ما تاکسی گرفتن در خیابان را توصیه می‌کنیم که از خدمات موبایل یا تلفن سریع‌تر و امن‌تر است.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

رانندگی در سنت پترزبورگ

 

به لطف سیستم عالی حمل‌و‌نقل عمومی شهر، اجاره یک خودرو برای یک مسافر در سنت پترزبورگ بسیار ضروری نیست. اما اگر در سنت پترزبورگ رانندگی می‌کنید یا می‌خواهید حتما یک خودرو کرایه کنید، می‌توانید آن را در مکان‌های مجاز به صورت رایگان پارک کنید، یا از یک پارکینگ هزینه‌دار به میزان حدود 50 روبل در روز استفاده کنید. به جز مناطقی که به گونه‌ای علامت‌گذاری شده‌اند که باید برای آن هزینه پرداخت کنید، پارکینگ در اکثر نقاط مرکز رایگان است.

 

متئور (شهاب سنگ)

 

متئور بخش مهمی از ترافیک رودخانه در سنت پترزبورگ است. این یک هیدروفویل است، و می‌تواند با سرعت km/hr 70 در آب حرکت کند. از متئورها در خط توریستی محبوب از آرمیتاژ تا پیترهوف و برعکس استفاده می‌شود. ایستگاه این متئورها در مقابل درب ورودی آرمیتاژ در پشت کاخ است.

 

اگر برای دیدن جاذبه های گردشگری روسیه از متئورها استفاده می‌کنید، متئورها از ساعت 10:00 صبح تا 7:00 عصر، در فصول شلوغ سال هر 30 دقیقه حرکت می‌کنند و در فصل‌های خلوت سال هر یک ساعت حرکت می‌کنند، به جز در آب‌و‌هوای طوفانی. هر سواری 40 دقیقه طول می‌کشد. بلیط‌های یک طرفه برای هر نفر بین 400 تا 800 روبل هستند. اگر بلیط دوطرفه بخرید کمی از این مبلغ ارزان‌تر خواهد بود. بلیط‌ها در اسکله به فروش می‌رسند.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

دوچرخه‌سواري

 

200 روبل در ولگوگورود سنت پترزبورگ، در اطراف شهر 90 ایستگاه کرایه دارد، که اگر در وبسایت آن‌ها یا از طریق اپلیکیشن موبایل ولگوگورود سانکت پترزبورگ ثبت‌نام کنید، می‌توانید یک دوچرخه اجاره کنید یا تحویل دهید.

 

نرخ‌ها با شروع از 130 روبل در روز، بسیار مقرون به‌صرفه هستند. می‌توانید تا 30 دقیقه به صورت رایگان سوار شوید. اگر سواری شما بیش از 2 ساعت طول بکشد، باید 200 روبل بیشتر پرداخت کنید.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

 

مسابقات جام‌جهانی 2018

 

استادیوم سنت پترزبوگ

 

این آرنا در بخش غربی جزیره کرستوفسکی ساخته شد و جایگزین استادیوم تاریخی سرگی کیروف شد. این یک مکان عالی است و دسترسی به حمل‌و‌نقل آن، چه با ایستگاه مترو جدید نوووکرستوفسکایا و چه با پل عابر پیاده جدید این جزیره به ساحل جنوبی ناحیه پریمورسکی، تا سال 2017 و به‌ویژه سال 2018 بهبود خواهد یافت.

 

این استادیوم که توسط معمار ژاپنی کیشو کوروکاوا طراحی شده است، یکی از پیشرفته‌ترین عرصه‌های ورزشی اروپا است. برخی از ویژگی‌های فوق‌العاده این استادیوم عبارتند از: یک سقف قابل جمع، که فقط 15 دقیقه طول می‌کشد تا باز و بسته شود و یک زمین قابل رول که برای همه رویدادهای جمعی مناسب خواهد بود.

 

ظرفیت استادیوم 68000 نفر برای مسابقات فوتبال و 80000 نفر برای کنسرت‌ها است. مساحت عرصه تقریبا 288000 مترمربع است.

 

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما: 02188170331