جاذبه های گردشگری باتومی قسمت نخست

مکان های تفریحی در کوش آداسی
دسامبر 30, 2017
کریسمس را در تایلند باشیم قسمت دوم
ژانویه 2, 2018

1- لذت‌بردن از پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و بلوارهای باتومی
از سال 1884 مسیری به طول 6 کیلومتر در کنار ساحل ایجاد شده‌ است. در این مسیر برخی از مهم‌ترین مناظر باتومی از جمله بنای یادبود علی و نینو وجود دارد. این بنا سازه‌ای آهنی از یک مرد و زن می باشد که یکدیگر را ملاقات می‌کنند و در شب به زیبایی به هم عشق می‌ورزند. علی و نینو، شخصیت‌های رمان مشهور قربان سعید، زوجی آذری و گرجی هستند. علاوه بر این شما در این مسیر چرخ‌و‌فلک بزرگ و برج الفبا با ارتفاع 145 متر هم خواهید دید. پس از گذر‌کردن از این قسمت در سمت چپ شاهد کافه‌ها و برج‌های جدیدی هستید. هتل‌های نوساز رادیسون و شرایتون و برج باتومی با ارتفاع 200 متر که بلندترین ساختمان گرجستان است، در این قسمت واقع شده‌اند. شما همچنین می‌توانید از مناظر زیبای دریا و فواره‌های بلوار قدیمی برای عکس‌گرفتن استفاده کنید. مهم‌تر از همه این‌ که، این‌جا بهترین مکان برای استراحت، دیدن مردم، پیاده‌روی، دویدن صبحگاهی، همراه‌آوردن سگ، تماشای غروب آفتاب بر روی دریای سیاه، تماشای کوه‌ها، کرایه دوچرخه و بازی با کودکان است.

 

 

2- بازدید از میدان اروپا
باتومی نه تنها ساختمان‌های جدید دارد، بلکه ساختمان‌هایی به جا‌مانده از قرن 19 هم دارد. در آن زمان این بندر در مسیر انتقال نفت از دریای خزر به اروپا قرار داشت و به لطف سرمایه‌گذاری‌های افرادی چون نوبلز و راتچیلد، با رونق روبرو شده‌بود. این میدان با ساختمان‌های قدیمی بازسازی شده است. ساختمان‌های جدید در سبک قدیم، قلعه‌ای به همراه ساعت و بنای یادبود مدیا در وسط آن، تشکیل شده‌ است. مدیا اولین زنی از گرجستان بود که جهان به خاطر افسانه آرگوناتس با آن آشنا شده‌ است. مدیا زنی از ایالت نفت‌خیز کولخیس بود که طناب طلایی را به یونان برد.

 

 

3- با حضور در میدان پیازا، خودتان را در اروپا ببینید
شما در این میدان احساس می‌کنید در وسط ایتالیا قرار دارید. این میدان زیبا مملو از رستوران‌های مجلل، موزیک زنده و ناقوسی که از ساعت 3 بعد‌از‌ظهر به بعد هر ساعت به‌صدا در می‌آید، می‌باشد.

 

 

4- بازی با دلفین‌ها، لذت بردن از تفریحات دو دریاچه نزدیک به پارک 6 می
شما در باتومی می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری زیادی هم‌چون باغ‌وحش و موزه جانورشناسی، دلفیناریوم و آکواریوم استفاده کنید. دریاچه زیبای نوریگلی در وسط پارک قرار‌ دارد و محیطی جذاب برای استراحت است. اگر با تور گرجستان سفر کردید حتما از دلفیناریوم آن دیدن نمایید. این دلفیناریوم نمایش جذابی از دلفین‌های دوست‌داشتنی و باهوش را فراهم می‌کند. دلفین‌های زیبا کارهای بامزه‌ای می‌کنند: می‌رقصند، آواز می‌خوانند و مردم می‌توانند بغل‌شان کنند. اجرای مراسم به زبان‌های گرجی، روسی و انگلیسی صورت می‌گیرد. بعد از پارک 6 می یک دریاچه مصنوعی دیگر هم وجود دارد که در آن آب‌نمای موزیکال و رستوران‌ها قرار دارند و به محله‌های جدید و برج‌های باتومی، دید دارد. ساختمان دادگستری و ساختمان جدید مک‌دونالد در این منطقه جزء نامزدهای ساختمان برتر سال 2013 بوده‌اند.

 

 

5- پیاده روی در بندرگاه باتومی، استفاده از رستوران‌ها و قایق‌سواری
شما می‌توانید در این بندرگاه، پیاده‌روی کنید یا سوار قایق شوید. به رستوران ماچاخلا یا دیگر رستوران‌ها که نمایی به دریا دارند، بروید. می‌توانید به سوپرمارکت گادویلی سر بزنید. همچنین از موزه تکنولوژی برادران نوبل بازدید داشته باشید و از توسعه شهر در قرن نوزدهم و تاریخچه خط لوله نفت، اطلاعات کسب کنید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما: 02188170331